AYT Geometri Dekatlon Soru Bankası

 • ISBN
  9786052663073
 • YAZAR
  Ahmet Metuşlah Dalkıran
 • SAYFA SAYISI
  288
 • EBAT
  22x27
 • SİZE ÖZEL %0 İndirim
  135 TL135 TL

Sevgili arkadaşım,
Geometri dersi üniversiteye girişte oldukça önemli bir etken. AYT Geometri sorularını inceleyen uzmanlar önceki yıllardan farklı olarak işleme ve ezbere dayalı sorular yerine çeldiriciliği yüksek, anlama ve yorumlama becerisini ölçen tarzda sorulardan sorulduğunu belirtiyor. Bu da okuduğunu anlayarak Geometri diline çevirip denklem şeklinde yazabilecek yetkinlik ve beceriyi gerektiriyor. Bu nedenle bolca soru çözmeli ve okuma yaparak anlama gücünü pekiştirmelisin. Aynı zamanda programlı olmalı, zamanını verimli kullanmalı, hangi konuya ne kadar çalışman gerektiğini de bilmelisin.

Yoğun ve yorucu geçecek olan bu sınav sürecinde ANKARA YAYINCILIK ailesi olarak Geometri alanında uzman öğretmenlerimizce güncel ve yeni nesil sorulardan oluşan bir soru bankası hazırladık.

Biliyoruz ki size ne sorulursa sorulsun doğru kaynak ve düzenli çalışmayla çözemeyeceğiniz hiçbir soru yok. Lobachevski’nin de dediği gibi ‘‘Matematiğin hiçbir dalı yok ki, ne kadar soyut olursa olsun. Bir gün gerçek dünyada uygulama alanı bulmasın.’’

Haydi şimdi evet hemen şimdi başla!

Geride kalma!

Yukarı ↑